Facebook
powrót

O Nas

86Cyrk Korona jest cyrkiem z tradycjami rodzinnymi prezentującym swojej publiczności różnorodny repertuar przygotowany z myślą o widzach dorosłych i dzieciach. Spektakle co roku tworzy międzynarodowe grono profesjonalnych aktorów cyrkowych, kaskaderów, tancerzy i utalentowanych komików. Nierzadko pod namiotem na żywo można podziwiać pokazy laureatów największego na świecie festiwalu w Monte Carlo.
 

Ssnakemgr Lidia Król-Pinder przykłada bardzo dużą uwagę do nauki i rozwoju swoich artystów. Oprócz pracy z profesjonalistami daje szansę rozwoju młodym adeptom sztuki cyrkowej. Wieloletnia praca w cyrku Korona zaowocowała kontraktami dla Margarity Korolev, Juriego Hlinova oraz Vladimira Omelchenko do najsłynniejszego cyrku świata, Cirque du Soleil. Ponadto cyrk wykreował takie talenty jak Ssnake, Family Korolev's, Duet Inka & Karolina oraz Vladimira Omelchenko, których można było zobaczyć w programie TVN Mam Talent. Wszystkie pokazy zyskały uznanie jury i sympatię publiczności.
 

PhotoWłaściciele cyrku chętnie włączają się w akcje charytatywne. Cyrk Korona był gospodarzem telewizyjnej gali Artyści Dzieciom podczas której gwiazdy kina, muzyki i sportu wcielały się w role artystów cyrkowych. Również tutaj odbyła się uroczysta gala Akademia Przyszłości. Cyrk jest honorowym patronem Polskich Olimpiad Specjalnych.


PhotoMaryla Rodowicz w 1998 roku z cyrkiem Korona zorganizowała wielką trasę koncertową promującą płytę "Przed Zakrętem". W ciągu miesiąca artystka z tournee "Trzymaj się swoich chmur" odwiedziła w ciągu miesiąca dziesięć miast:  Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Toruń, Warszawę i Łódź. Koncert emitowano w TVP.